Zhubněte s námi

Tuky versus svaly

Podle světové zdravotnické organizace podléhá lidstvo epidemii obezity. Pro úspěšné hubnutí je nutný správný postup zaměřený na proměnu poměru mezi tukem a svalovou hmotou. Pokud člověk hubne hladovkou a necvičí, ztrácí svalovou hmotu a především vodu. To se po chvíli zastaví, protože dojde k rychlému odbourání vody z organismu. To je prvotní ztráta „kilogramů“ na váze. Člověk se spokojí a rozvíjí svou snahu dále, aniž by tušil, že v organismu nastává problém. Bohužel dochází k vyvedení těla z rovnováhy a tělo přechází do obranného režimu. Je to stejný proces jako za dob hladomorů. Tělo šetřilo ve chvíli, kdy nemělo a celkově se zpomalilo a zmírnily se jeho nároky. Následný návrat do běžného stravování nebyl tak rychlý a razantní, protože jídla bylo po skrovnu. V současných poměrech, kdy po drastické dietě tělo nadměrně zasytíte, začne shromažďovat všechnu energii a váha se začne velmi rychle zvyšovat. Princip rychlého úbytku na váze spočívá ve snížení bazálního (klidového) metabolismu (tělo nemá na pokrytí základních životních funkcí) a má strach, že stav hladovky opět přijde. Brání se tím, že po požití jídla nabývá na váze a zadržuje vodu. A jo-jo efekt je okamžitý.

Jak vám pomůžeme úspěšně zhubnout

Při hubnutí je důležité nesledovat mizející kilogramy, ale změnu poměru mezi aktivní hmotou (svaly) a tukovou tkání včetně nejnebezpečnějšího tuku - viscerálního. To je tuk, který je uložený okolo orgánů. Svalová tkáň je aktivní tkáň, která spaluje přebytečnou energii, protože to je její pohon. Jsou-li v těle svaly, tělo spaluje a redukuje zdravě hmotnost. Pokud svaly nejsou, spalování je minimalizováno a hubnutí zbržděno. Po úspěšném hubnutí by měla nastat důležitá fáze fixace na nové stravovací a pohybové návyky, kdy často poradce, nebo kouč pomůže zvládnout nástrahy „spokojenosti“. Jednoduše řečeno, klient dojde do stavu, pro který začal program, tedy zhubnul a je uspokojený. Často se stává, že si postupně začne omlouvat různé prohřešky a ty mohou přerůst přes únosnou míru nastoleného změněného životního stylu. Zde je velice rychlá cesta zpět do starých kolejí s velkou pravděpodobností zvýšení hmotnosti více, než před začátkem programu. A tak není těžké zhubnout, ale těžší je udržet se v nových kolejích. V tom pomůže kouč.Změna životního stylu

Cílem všech programů Energy Clinic je nastavit přijatelnou změnu životního stylu pro klienta dle jeho individuálních podmínek. Všechny programy jsou odborně vedeny a jsou zaměřeny na celkovou změnu životního stylu, hubnutí, optimalizaci stravovacích návyků, detoxikaci, odbourávání stresu a podporu životní energie.