Příběh - Jaroslava

Jaroslava a její změna životního stylu!

Jaroslava se přihlásila do kurzu v srpnu 2012, kvůli celkové nespokojenosti se svým životním stylem. Trápil ji neustálý kolotoč kilogramů jdoucích dolům a pak rázem nahoru. Horší bylo to, že vždy přibrala více, než před tím dala dolů.

Nyní se píše prosinec 2012 a Jaroslava prozářila svůj úsměv a z očí ji svítí jiskra. Zhubnula 13 kg, ale hlavně přes břicho ubrala 18 cm a přes boky 12 cm.

Měla jste zkušenost s dietami a hubnutím?

S hubnutím jsem měla vlastně jen jednu zkušenost. Asi před 6 lety jsem se účastnila hubnoucího kurzu v rámci STOBu. Zhubla jsem tenkrát cca 4 kg. Ty jsem ale zase „úspěšně“ nabrala a dostala jsem se ještě na vyšší váhu.

Bylo těžké rozhodnout se pro pomoc při hubnutí?

Rozhodnutí se pro pomoc těžké nebylo. Těžké a zdlouhavé bylo dospět k rozhodnutí vůbec začít se sebou něco dělat. To dospět myslím doslova. Žila jsem v podstatě spokojeně v kolotoči práce, koníčků, zábavy. Nic mi fakticky nechybělo.  Ale najednou se sešlo několik událostí, které už jsem nemohla ignorovat, a prostě mi to v hlavě konečně docvaklo.  Uvědomila jsem si, že pokud nechci za pár let být jen tlustá, unavená a líná paní středního věku, tak se sebou musím hodně rychle něco udělat. Shodou náhod jsem se v té době – přes kolegyni v práci – seznámila s jógou. Jóga mě dovedla na stránky Jóga dnes a tam byla nabídka na kurz hubnutí v rámci Energy studia. Nebylo proč váhat. Napsala jsem dopis a začaly se dít věci.

V čem vám konzultace pomohly?

Ve všem! Utřídit si informace, které jsem již měla, ale úspěšně je ignorovala. Získat informace nové. Byla to pro mě taky obrovská morální podpora. Člověk, ale musí být upřímný. Nelhat sám sobě ani poradci. A hlavně to pro mě osobně byla výzva. Při představě, že budu muset zdůvodnit, proč jsem si dala k večeři ten smažák s hranolkama nebo tu buchtu k odpolední svačině nebo ty rohlíky s marmeládou ke snídani, jsem si to raději většinou rozmyslela. Potřebovala jsem nad sebou toho drába, který zvedne obočí a řekne: „Proč tohle? Nebylo to zbytečné?“.

Jaký byl váš jídelníček? Mohla jste jíst, nebo jste hladověla?

Jídelníček byl takový, jaký jsem si ho udělala. Dostala jsem doporučení na potraviny – co k snídani, co ke svačině, co k večeři, co raději dopoledne, co vůbec nejíst večer atd. V manuálu, který jsem dostala, byla taky spousta receptů na nová zdravá jídla. Jedla jsem (a jím) pořád. I víc než dřív. Žádné hladovění. Ale jím úplně jinak. Nesladím čaj – můj nejběžnější nápoj, nekupuju slazené minerálky, ale piju obyčejnou vodu, a za půl roku jsem měla knedlíky jen jednou (a to ještě v situaci, kdy se tomu opravdu nedalo vyhnout). Jím hodně zeleniny – snažím se ke každému hlavnímu jídlu.  Naučila jsem se odmítat chlebíčky, zákusky a brambůrky. Někdy je to pro mě těžké, ale opravdu to za to stojí.

První rada, kterou jsem dostala po odeslání mého prvního týdenního jídelníčku panu Krejčíkovi, zněla: „Okamžitě přestaňte sladit čaj a zapomeňte na knedlíky.“  Mám ji pořád v hlavě a telefonu a myslím, že už ji z hlavy nedostanu. A je to dobře, že ji tam mám!

Jak jste připravena na vánoční svátky? Jak budete jíst?

Vánoce si chci užít. Nijak speciálně jsem se zatím nepřipravovala. Jen jsem už trochu přemýšlela, co chci a nechci. Prostě jsem někde jinde než před rokem. S velkou chutí si dám štědrovečerního kapra a bramborový salát. Vychutnám si to. Ale místo polehávání u pohádek mám v plánu vyrazit na lyže a bruslit a cvičit jógu a hýbat se. Na návštěvách místo cukroví budu jíst mandarinky a oříšky. Teď to vypadá, že už mám i plán a jsem připravena. A jak budu jíst? Jako poslední půlrok. S rozumem a citem. Snad. Budu si držet palce.

Co je největší změnou ve vašem současném životním stylu?

Cvičení. Chodím pravidelně cvičit a nabíjí mě to neuvěřitelnou energií. Dokonce jsem nakazila kolegyně v práci a chodíme společně na jógu.

Poradíte si už bez rad poradce, nebo zvolíte ještě nějakou formu kontrol?

Původní plán byl kurz na 3 měsíce. Potom jsme se s panem Krejčíkem domluvili na zapisování a posílání jídelníčku do konce roku. A jak to bude po novém roce? Nevím. Mám trochu strach, že když nebudu mít nad sebou toho „drába“, který ten jídelníček prohlíží kritickým okem, tak přes občasné prohřešky sklouznu do starých vyjetých kolejí. Na druhou stranu vím a vidím, že jsem za ten půlrok udělala ohromné pokroky a přece to jen tak nezahodím. Takže motivaci na to vydržet rozhodně mám. Myslím, že už to zvládnu bez poradce. A kdybych náhodou měla pocit, že ne, tak vzhledem k tomu, že do Energy studia chodím pravidelně cvičit, tak poradce je a bude na dosah ruky. Moc mu děkuju. A úplně nejvíc za tu památnou sms.

Změna životního stylu

Cílem všech programů Energy Clinic je nastavit přijatelnou změnu životního stylu pro klienta dle jeho individuálních podmínek. Všechny programy jsou odborně vedeny a jsou zaměřeny na celkovou změnu životního stylu, hubnutí, optimalizaci stravovacích návyků, detoxikaci, odbourávání stresu a podporu životní energie.