Tipy

Jarní očista a její vztah k zdraví

Jarní očista a její vztah k zdraví

S jarem přichází velká expanze energie a současně potřeba… vstát, odlehčit a restartovat. Inspirujte se v jarním přístupu k očistnému stravování a jógové praxi. Postačí malé změny, které však hluboce pocítíte!


Japonská šíthlost a my

Japonská šíthlost a my

Od rána, co jsem se položil na Waikiki Beach v Honolulu, přemýšlím o tom, proč Japonci, ač jejich talíře v restauracích jsou přeplněné, jsou hubení? Ženy bez známek celulitidy a muži bez nafouklých a velkých břich.


Silvestrovské (ne)obžerství

Silvestrovské (ne)obžerství

Není třeba vždy, když je příležitost, přejídat se!


Neera detox - pro vitalitu

Neera detox - pro vitalitu

Několikrát jsem vyzkoušel kúru očisty pomocí Neery a nemůžu si vynachválit. Unikátní složení detoxikačního nápoje s javorovým sirupem, kajenským pepřem a limentkami je vhodný pro očistu.


Rady pro hubnutí a změnu!

Rady pro hubnutí a změnu!

Chcete se cítit dobře, prorýsovat tělo a zlepšit kondici. Chcete zabudovat pravidla do životního stylu, aby se vám podařilo sledovat váš cíl?


Nebuďte popelnicí II. - zdravý cholesterol

Nebuďte popelnicí II. - zdravý cholesterol

V rámci časopisu JÓGA DNES vychází seriál Čtěte etikety, Aneb nebuďme popelnicí. 2. díl seriálu vám přinášíme zde.


Rozumné pokrmy pro sváteční stůl

Rozumné pokrmy pro sváteční stůl

Jednoduchost, lehkost a vhodný způsob přípravy ovlivní kvalitu svátečního stravování se.


Vánoce, vaření a jídlo

Vánoce, vaření a jídlo

Během Vánoc na nás z vánočních stolů kouká nepřeberné množství dobrot, které se velice dobře usídlí v těle a tělo po svátcích o několik kilogramů přibere. Pokud jste v procesu hubnutí, nebo řešíte svou váhu, je nutné se o vánocích kontrolovat. Užít si je, ale nenechat chutím naprostou volnost. Byla by to škoda zahodit několik měsíců práce na sobě a svém dobrém pocitu jen proto, že jsou Vánoce. Nemyslíte?


Čtěme etikety, aneb Jak nebýt popelnicí I

Čtěme etikety, aneb Jak nebýt popelnicí I

Chemie v jídle, mnoho složek potravin, které tam být nemusí a složitosti etiket v novém seriálu pro JÓGA DNES.


Svaly versus tuky

Svaly versus tuky

Při hubnutí je důležité sledovat svalovou hmotu, která je podmínkou pro pálení tuků. Sledovat pouze váhu je nevypovídající, protože svaly jsou těžší.


Časté dotazy

Kdo je Václav Krejčík?

Výživový poradce NUTRIS, osobní trenér, instruktor powerjógy a hathajógy, Mistr republiky ve sportovním aerobiku, vícemistr světa ve fitness týmech, spolumajitel Energy Studií Praha, Body Mind Spirit Academy a vydavatel časopisu JÓGA DNES.

20 ti letá praxe v oboru poradenství, fitness, jóga.

 

V čem spočívají programy Energy CLINIC?

  • Programy spočívají v hledání vhodné cesty pro každého, kdo se přihlásí. Nelze paušalizovat a tak každému je program zpracováván na míru.
  • Vstupní konzultace je zdarma (slouží k prodiskutování cesty a nastínění plánu vaší změny) na jejiž základě si vyberete program, nebo také nevyberete.
  • Zpracujete podrobný vstupní dotazník.
  • Základní konzultace slouží k upřesnění dat ze vstupního dotazníku, diagnostice a analýze těla, prohloubení znalostí o programu.
  • Na těchto základech budou zpracovaná základní doporučení a plán (ne jídelníček, viz níže).
  • Následně, dle tipu programu, probíhají monitoringy a analýzy práce v programu. Program se průběžně adaptuje dle vašich výsledků a cílů.

Jak rychle mi zaručíte hubnutí?

Nezaručím. Je to práce na vás a rozhodně se nechci podílet na zbrklém a rychlém hubnutí, jenom proto, že máte nějaký cíl. Prvořadé je uvědomit si, že prioritou je zdraví. Dle zdravotního stavu a mých doporučení probíhá proces změny životního stylu vedoucí k hubnutí. Za vás nikdo nezhubne. Je to spolupráce mezi mnou a vámi a rozumnými pravidly a postupy se pohybujeme vpřed za vaším cílem!

Dostanu jídelníček na míru?

Zdravý životní styl není možné shrnout do 21 dnů, nebo 3 měsíců, rozepsat správné složení potravin a nechat být. Takto změna životního stylu nefunguje. Člověk ode mě dostane základní doporučení proto, aby si uměl sestavit zdravý jídelníček pro každý den a nebyl stresovaný, že po měsíci, nebo delší době program končí a on nebude vědět, co dělat dále. Mým cílem je naučit klienta poradit si doma v kuchyni, v restauraci, nebo v závodní jídelně, a proto není možné předepsat několik jídel. V mém doporučení budou zaneseny zdravotní omezení klienta, postupná redukce váhy, nebo dle cíle, který klient má, tipy a návody na denní a měsíční skladbu stravy. Jídlo nemá být sebetýráním. Jídlo má být radostí, a to učím klienta, i toho, který chce hubnout. Díky tomu budete nezávislí a najdete tu správnou míru odpovědnosti vůči sobě sama. Já vám jen mohu pomoci najít tu správnou cestu s průběžným monitoringem.

Potřebuji nějaké zdravotní výsledky pro konzultaci s vámi?

Nepotřebujete, ale je lepší, když po první konzultaci, pokud se dohodneme na spolupráci, navštívíte svého praktického lékaře a požádáte ho o preventivní prohlídku. Na konzultaci se domluvíme, jaké údaje potřebuji znát – není podmínkou kurzu.

Můžu absolvovat kurz po internetu?

Ano. Tento kurz šetří čas a je určený všem, kteří rádi používají e-mail, skype a moderní vymoženosti.

Je možné dát vaše služby dárkem?

Není to možné z jednoho prostého důvodu. Člověk se musí rozhodnout pro svou změnu sám. Odkažte ho na Energy CLINIC, ať napíše a na základě vstupní konzultace se může rozhodnout, jestli cestou, kterou mu navrhnu, půjde. Potom se klidně zeptejte, jestli se mu to líbilo a pak mu kupte dárkový certifikát.

Změna životního stylu

Cílem všech programů Energy Clinic je nastavit přijatelnou změnu životního stylu pro klienta dle jeho individuálních podmínek. Všechny programy jsou odborně vedeny a jsou zaměřeny na celkovou změnu životního stylu, hubnutí, optimalizaci stravovacích návyků, detoxikaci, odbourávání stresu a podporu životní energie.